top of page

Genişletilmiş ve güncellenmiş 3'üncü baskı:


MAVİ YOLCULUK REHBERİ VE ÖRNEK SAYFALAR

GÖKOVA’DAN KEKOVA’YA TÜRKİYE KIYILARI VE    YUNANİSTAN 12 ADALAR GEZİ BÖLGELERİ

- Denizin çağrısı... Gökova’dan Kekova’ya Türkiye mavi yolculuk kıyılarındaki 750 km. uzunluğundaki kıyı şeridi ve Yunanistan sınırları içinde kalan 12 Adalar bölgesi için bir gezi rehberi.

- Tüm detaylarıyla... Mavi yolculuk koylarının tarihi, doğası, insanları, çevre ve kültürel özellikleri, lezzet ve mutfakları, coğrafi ve iklimsel özellikleri, denizlerinin sırları.  Mavi gezginler için bir yaşam rehberi.

- Kolayca ulaşabileceğiniz bir görsellik ve anlatımla... Körfezlerimizdeki ve 12 Adalar’daki 540 küçük koy ve mola yerinin 1500 fotoğrafı. Alt bölgelere ayrılmış haritalarda bu durak noktalarının noktasal konumları. Dijital haritalardan denizcilerin yararlanabileceği detay planlar.

+ Gökova Körfezi: Halikarnas Balıkçısı’yla mavi yolculuğun başladığı cennette 108 eşsiz, tertemiz ve sakin mavi durak. Denizde doğa ile baş başa kalmak için ideal adres.

+ Hisarönü ve Yeşilova Körfezleri: İşte denizciler dünyasında son yılların moda rotası. Yaz aylarında herkesin toplandığı 115 küçük koy, temiz denizler ve çok az teknenin uğradığı gizli mola noktaları.

+ Marmaris Körfezi: Karia ve Lykia’nın buluştuğu eşsiz bir coğrafya.

Körfezdeki 58 küçük koyun en güzelleri Bozukkale’ye uzanan batı kıyılarda yer alıyor.

+ Göcek-Fethiye-Belceğiz Körfezleri: Yeşil yamaçlar ile lacivert denizlerin buluştuğu baştan çıkarıcı bir coğrafya. Birbirinden güzel 81 küçük koyda mavi safarinin sırları.

+ Kalkan-Kaş-Kekova Kıyıları: Doğa, tarih ve tertemiz denizlerle kaplı bu mavi gezide keşfedilecek 39 küçük koy var.

Bölgenin yıldızı Kekova, yıllardır tüm dünya denizcilerinin de gözdesi.

+ 12 Adalar: İnanılmaz denizleri, sempatik tavernaları, suyun iki yakasını da seven insanlarıyla bir huzur bölgesi. Türk denizcilerinin olağan rotalarından biri haline gelen adalar bölgesinde yaşam ve 139 küçük koy.

bottom of page